قبل از انجام ترمیم مو یا خرید پروتز مو احتما این صفحه را بخوانید :


توجه : چند وقت یک بار این صفحه به روز می شود و اطلاعات جدید تری در آن قرار می دهیم پس باز هم  به این پیج سر بزنید ♥

لیست توضیحات و آموزش هایی که در این صفحه درباره ترمیم مو و پروتز مو آورده شده :

1- انگیزه و هدف از انجام ترمیم مو و پروتز مو چیست و چرا باید آن را انجام داد .

2- ترمیم مو و پروتز مو چیست ؟

3 – ترمیم مو مناسب چه افرادی است ؟

4 – ترمیم مو مناسب چه افرادی نیست ؟

5 – تفاوت ترمیم مو و کاشت مو .

6 – معایب  و عوارض جانبی ترمیم مو چیست ؟

7 – معایب و عوارض کاشت مو چیست ؟

8 – انواع پروتز مو 

9 – پروتز مو چگونه ساخته می شود ؟

10 – چه پروتز مویی مناسب شما هست ؟

11 – چگونه پروتز مو با کیفیت و بی کیفیت را تشخیص دهیم ؟

12 – هزینه ترمیم مو و هزینه پروتز مو چقدر هست ؟

13 – چه مدلی مویی به چهره شما می آید ؟

14 – چرا  باید ترمیم مو را در موسسات ترمیم مو انجام دهیم ؟

15 – چرا پروتز مو را از موسسات ترمیم مو خریداری نماییم نه سایت ها و آرایشگاه ها ؟

16 – آموزش نصب پروتز مو در ترمیم مو

17 – آموزش نگه داری از پروتز مو در ترمیم مو .

18 – شامپو مناسب شستشوی پروتزمو چیست ؟

19 – بهترین چسب مخصوص پروتزمو کدام است ؟

20 – روش های نصب پروتزمو در دنیا .

و …


انگیزه و هدف از انجام ترمیم مو و پروتز مو چیست و چرا باید آن را انجام داد 

بر هیچ کسی پوشیده نیست که ظاهر زیبا و آراسته نقش غیر قابل انکاری در موفقیت ها و پیشرفت های زندگی دارد . شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده باشید ولی این یک واقعیت است که در برخورد های روزانه اولین چیزی که مغز طرف مقابل تان مورد قضاوت قرار خواهد داد چهره شماست نه ساعت ، کت و شلوار یا کفش گران قیمت شما . اگر موهای سرتان را از دست داده اید منطقی است که اگر میخواهید به ظاهرتان برسید اول بودجه خود را صرف ارتقاع چهره تان کنید که همیشه با خود حمل خواهید کرد و در اصل هویت شماست بعد به فکر پوشش زیبا یا زیورآلات باشید .

چه رابطه ای بین زیبایی و موفقیت افراد جامعه وجود دارد؟ آیا واقعا زیبایی می‌تواند به رشد و موفقیت اجتماعی یک فرد کمک کند و در نهایت به خوشبختی ختم شود ؟ پاسخ این پرسش در تازه ترین تحقیق دانشگاه تگزاس آمریکا آمده است که در زیر آمده :

دانشگاه تگزاس در آستین آمریکا در تازه ترین تحقیق خود به نام ( آیا زیبایی رمز خوشبختی است) ؟ بار دیگر به بحث پردامنه و جاودانه زیبایی جسمانی و ظاهر و تاثیر آن بر زندگی ما پرداخته است.

برای این منظور نظرات بیش از ۲۵ هزار نفر در ۴ کشور گردآوری شد و توسط دو اقتصاددان به نام های دانیل هامرمش و جیسن ابروایا مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه سطح موفقیت و خوشبختی ابراز شده از سوی افراد با میزان جذابیت جسمانی آن ها مورد ارزیابی قرار گرفت. نتیجه مشخص شد: ۱۰ درصد افرادی که به لحاظ زیبایی جزو ۱۵ درصد بالای جدول بودند به طور متوسط خوشحال تر و خوشبخت تر از آن هایی بودند که در یک سوم پایین جدول معیار جسمانی قرار داشتند. یعنی به طور مشخص آن ها که کمتر زیبا بودند غمگین تر بودند.

دانیل هامرمش در این باره می‌گوید: زیبایی فردی انسان را خوشبخت تر می‌کند. البته می‌دانم این نتیجه تعجب آور نیست. اما آن چه شگفت آور است این که هیچ کس تا کنون این امر را به طور واقع اندازه گیری نکرده است.

حال چرا معمولی ترها غمگین تر از زیبارویان بودند؟ پاسخ آن به مشکلاتی بر می‌گردد که در طول زمان به دلیل تحت تاثیر قرار ندادن اطرافیان خود با آن برخورد کرده اند. آن ها عملا کمتر پول در می‌آورند… در پیدا کردن همراهی برای زندگی خود با مشکل مواجه می‌شوند… و در جوامعی که روز به روز به زیبایی ظاهری توجه بیشتری نشان می‌دهد مشکل بیشتری در پذیرفته شدن پیدا می‌کنند.

تمام این داده ها تا اینجا به نظر بدیهی می‌رسد. اما مطالعات جدی نشان می‌دهد که افراد جذاب تر به طور متوسط ۵ درصد بیشتر از دیگران در طول زندگی خود پول در می‌آورند. زنان و مردان زیبا در واقع بیش از دیگران مورد توجه معلم، مربی و اطرافیان خود قرار می‌گیرند.

نویسنده مقاله نتیجه می‌گیرد: واقعیت بازار کار این است: بهتر است زیبا باشید با هوش متوسط ؛ تا این که نابغه باشید با قیافه معمولی…!

( قسمتی از مقاله برگرفته از سایت بیتوته می باشد )


2- ترمیم مو و پروتز مو چیست ؟

ترمیم مو به اجرا و پیاده سازی پروتزمو بر روی سر گفته میشد . پروتز های تشکیل شده از شبکه توری مانند که انواع مختلف دارند تشکیل شده که موهای طبیعی به صورت تار به تار روی این شبکه مخصوص گره ضده شده . گره ها به شیوه ای خاص روی تور زده می شود که خواب و حالت طبیعی موی سر به خود بگیرد . ترمیم مو بی خطر ترین و سریع ترین روش برای پر پشت کردن موی سر در تمام دنیا شناخته می شود . در روش ترمیم مو هم به مانند صنایع دیگر هر ساله شاهد پیشرفت در کیفیت و ظاهر پروتزهای مو هستیم . شبکه های موی با کیفیت و ظریف وقتی روی پوست سر نصب میشود نامرئی می شود و به چشم نمی آید و گره های موی روی این شبکه ها در قسمت جلو در پروتزهای موی با کیفیت به شیوه ای خاص زده میشود و زمانی که پروتزمو روی سر نصب میشود اینطور به نظر میرسد که موها به صورت طبیعی از پوست روییدن و کاملا ظاهر زیبا و طبیعی خواهند داشت . پروتز مو انواع مختلف دارند و به روش های مختلف روی پوست سر نصب می شوند که در همین صفحه توضیحات کاملی در این خصوص آمده است .

3 – ترمیم مو مناسب چه افرادی است ؟

روش ترمیم مو بر عکس روش کاشت مو هیچ گونه محدودیتی ندارد و هر شخص با هر نوع مدل مو ، میزان طاسی یا کم پشتی مو های سر و سن و سالی می تواند از روش ترمیم مو استفاده نماید و اطمینان داشته باشد که به ظاهر دلخواه خود خواهد رسید . در طول دوران کاریم شاهد مشتریانی بودم که حتی موی سرشان خالی یا کم پشت نبود ولی به دلیل عدم رضایت از جنس موهای خود به ما مراجعه نموده بودن و بعد از تراشیدن موهای خودشان کار ترمیم و نصب پروتز را با تراکم و جنس دلخواهشان را برایشان انجام داده ایم .

4 – ترمیم مو مناسب چه افرادی نیست ؟

همانطور که در بالا شرح داده شد روش ترمیم مو و نصب پروتز مو هیچ گونه محدودیتی برای افراد ندارد فقط به عنوان مشاور پیشنهاد می کنم افراد شلخته و بد سلیقه از به دنبال پروتز مو و ترمیم مو نباشند . این مطلب را به این دلیل نوشتم چون تجربه به مان نشان داده که بهترین نوع پروتز با بهترین اصلاح را اگر برای افراد شلخته انجام دهیم به دلیل عدم رسیدگی اصولی و رعایت نکردن بهداشت به نتیجه خوبی نخواهیم رسید و ظاهر کار رضایت بخش نخواهد بود .

5 – تفاوت ترمیم مو و کاشت مو .

ترمیم مو یک روش پر پشت کردن مو از روش غیر جراحی و توسط متخصص ترمیم مو انجام می گیرد حال آنکه کاشت مو عمل زیبایی محسوب شده و باید توسط پزشک متخصص و یا جراح پوست و مو انجام شود . روش ترمیم مو بر خلاف کاشت مو هیچ گونه استراحت ، پانسمان و مراقبت های پس از عمل نیاز ندارد . در ترمیم مو نتیجه کلی در همان روز اول مشخص میشود ولی در کاشت مو برای مشاهده نتیجه عمل باید بیش از 6 ماه منتظر ماند . در روش ترمیم مو کوچک یا بزرگ بودن قسمت خالی سر مهم و تاثیر گذار نیست ولی در روش کاشت مو هر چه قسمت خالی سر شما وسیع تر باشد و قسمت های کناری و پشت سرتان موهای کم پشتی داشته باشد یا اصطلاحا بانک موی خوبی نداشته باشید نتیجه کار رضایت بخش نخواهد بود . در طول سالها تجربه کاریم با مشتریان زیادی برخورد کردم که بعد از انجام کاشت مو و صرف وقت و هزینه زیاد دوباره به موسسه ما مراجعه کرده اند برای ترمیم مو و اکثرا هم در مدل مو هایی که برایشان می خواستیم پیاده کنیم با محدودیت مواجه بودیم به خاطر جای اسکار های پشت سر یا سوراخ هایی که توسط پانچ کاشت مو روی پیشانی شان به جا مانده یود و همین طور کم پشت شدن مو های کنار سر بر اثر برداشت برای کاشت مو هم دردسر ساز بود .

6 – معایب  و عوارض جانبی ترمیم مو چیست ؟

در روش استاندارد و اصولی ترمیم مو به هیچ وجه استفاده کننده پروتز مو دچار بیماری و عوارضی نخواهد شد مکر در مواردی که در زیر می آید :

1 – استفاده از بافت یا کلیپس مو برای نصب پروتز روی سر که روشی قدیمی که اصل برای نصب کلاه گیس ها بوده و با کشیدگی در ساقه مو به وجود می آورد باعث سردرد و به مرور زمان کنده شدن موهای اطراف سر می گردد

2 – رعایت نکردن بهداشت فردی و به موقع نظافت نکردن پروتز مو که آموزش مخصوص خود را دارد و توسط کارشناس دوره دیده ترمیم مو آموزش داده می شود و در صورت عدم رعایت ممکن هست پوست سر دچار چوش یا حساسیت پوستی گردد .

( آموزش اصولی و حرفه ای نگهداری از پروتز مو را می توانید زیر نظر آقای پاکدامن مدیر موسسه نیاز مو و کارشناس رسمی و با تجربه ترمیم مو فرا بگیرید ) .

7 – معایب و عوارض کاشت مو چیست ؟

مقاله زیر برگرفته شده از سایت آقای دکتر قانعی می باشد .

۱۰ مورد از عوارض بعد از کاشت مو

عوارض کاشت مو

عوارض جانبی کاشت مو

این عوارض در بیماران مختلف، متفاوت است. شاید پس از عمل کاشت برای برخی از بیماران هیچ مشکلی به وجود نیاید و عده ای دیگر یک یا چند مورد از عوارض زیر را تجربه کنند.

۱. تورم پس از جراحی

یکی از رایج ترین عوارض کاشت مو که اغلب بیماران پس از عمل جراحی با آن مواجه می‌شوند، تورم پس از جراحی است که در اثر تجمع مایع میان بافتی در زیر پوست حادث می‌شود و موضع تحت درمان شروع به خاریدن می‌کند. در حال حاضر علت مشخصی برای این عارضه کشف نشده اما در سال ٢٠١۴ مطالعه ای صورت گرفت و در مجله بین المللی Trichology منتشر شد که نشان می داد ۴۷/۴۲درصد بیماران پس از کاشت مو به این عارضه دچار می‌شوند. در این پژوهش عواقب کاشت مو در ۷۳ بیمار بررسی و مطالعه شد. این ورم پس از مدت زمان کوتاهی با بیرون کشیدن مایع میان بافتی برطرف می‌شود و خوشبختانه با چند مرحله درمان می‌توان از شر این عارضه خلاص شد و برای مدت زمان طولانی فرد را گرفتار نخواهد کرد.

تورم پس از کاشت مو

۲. خونریزی

در مطالعه ای که پیش تر بدان اشاره شد، ۳۷/۱درصد بیماران در حین عمل جراحی به شدت خونریزی می‌کنند. خونریزی های شدید در طول کاشت مو شایع نیست و اغلب در نتیجه اشتباه جراح یا بی تجربگی او رخ می‌دهد.

۳. التهاب فولیکول مو

بر اساس مطالعه فوق الذکر، از دیگر عوارض رایجی که بیماران پس از کاشت مو با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، التهاب فولیکول مو است. این عارضه به شکل جوش یا زخم در محل کاشت مو ظاهر می شود و در نتیجه آن فرد به شدت احساس ناراحتی و خارش می کند و به زیبایی اش خدشه وارد می شود. این مطالعه نشان می دهد ۲۹/۲۳درصد بیماران به عارضه التهاب فولیکول مو دچار می‌شوند.

۴. نازک شدن تار مو

در بسیاری موارد کاشت مو تأثیرات منفی و نامطلوبی بر محلی به جای می‌گذارد که از آن ناحیه تار مو برداشته می‌شود. نازک شدن تار موی این قسمت کاملاً رایج و متداول است و این مسئله برای بیماران دل نگرانی های بسیاری به بار آورده چرا که آنها می‌خواهند موهای از دست رفته خود را بازیابند و حال قسمت دیگری از سرشان دچار ریزش مو می‌شود و بی تردید چنین اتفاقی به مذاقشان خوش نخواهد آمد. در اغلب این موارد نازک شدن تارهای مو دیری نمی‌پاید و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی موی فرد با ضخامت طبیعی و همیشگی شروع به رشد می‌کند.

۵. لیکن پلانوپیلاریس (LPP)

شکل بسیار حاد التهاب فولیکولی است که باعث التهاب شدید فولیکول های مو و پیدایش شمار کثیری زخم در محل کاشت مو می‌شود. در سال ٢٠١٢ مطالعاتی در این زمینه صورت گرفت و در مجله انگلیسی Dermatology  منتشر شد که نشان می‌داد این عارضه ممکن است در نهایت به آلوپسی (ریزش بخشی یا تمامی موهای یک نقطه) منجر و ریزش موها بیشتر و وخیم تر شود. اما لیکن پلانوپیلاریس یکی از عوارض نه چندان متداول کاشت مو به شمار می‌رود. در مطالعات فوق تنها ٧ بیمار در نتیجه کاشت مو به این عارضه مبتلا شدند که البته هیچ یک از آنها پیش از انجام این جراحی سابقه ابتلا به لیکن پلانوپیلاریس را نداشته اند.

۶. خارش

به هنگام کاشت مو، شکاف های بسیار ریزی در پوست سر ایجاد می‌شود، به همین علت صدها یا بعضاً هزاران فولیکول مو جراحت بر می‌دارند که این امر به نوبه خود سبب می‌گردد ناحیه تحت جراحی بخارد. اما بیماران نباید این ناحیه را بخارانند وگرنه زخم ها کنده می‌شوند و مدت زمان لازم برای التیام زخم ها افزایش می‌یابد. شستشوی روزانه مو با شامپوهای مخصوص و بدون عطر خارش را کم کرده و تسکین می‌دهد.

خارش پس از کاشت مو

۷. بی حسی

بر اساس مطالعه ای که در سال ٢٠١۴ در مجله بین المللی Trichology منتشر شد، ١٠ درصد بیماران پس از کاشت مو در محل جراحی یک نوع بی حسی را تجربه می‌کنند که تا هفته ها ادامه خواهد داشت اما در زمره عوارض موقت و زودگذر کاشت مو قرار می‌گیرد و به مرور زمان بدن خود را با شرایط موجود وفق می‌دهد و این بی حسی برطرف می‌شود.

۸. سکسکه

۴ درصد بیماران پس از کاشت مو دچار سکسکه می‌شوند اما نمی‌توان سکسکه را از جمله عوارض رایج این نوع جراحی دانست. انجمن ترمیم مو علت سکسکه پس از کاشت مو را تحریک موضعی پایانه های عصبی در حین جراحی اعلام کرده است. با تحریک شبکه عصبی گردن، فرد به سکسکه می‌افتد. به همین خاطر است که پس از جراحی برای فرد داروهای استروئیدی تجویز می‌شود تا مبادا فرد به سکسکه دچار شود.

۹. کیست ها

این کیست ها غالباً در محل کاشت مو شکل می‌گیرند و در مواقعی که حجم زیادی مو کاشته می‌شود احتمال پیدایش این کیست ها افزایش می‌یابد. سایز این کیست ها متفاوت بوده و غالباً بنفش رنگ هستند. خوشبختانه این کیست ها خوش خیم بوده و پس از ٢ تا ٣ هفته ناپدید می‌شوند.

کیست بعد از کاشت مو

۱۰. از دیگر عوارض ناخوشایند کاشت مو؛ زخم شدن

غالباً در محل اهدای مو زخمی عرضی یا برآمده شکل می‌گیرد. احتمال پیدایش زخم های برآمده بسیار کم است اما در ١۵ درصد بیماران زخم های عرضی مشاهده می‌شود. برای آن که این زخم ها به زیبایی ظاهری فرد لطمه ای وارد نکنند، بهتر است با موهای اطراف محل تحت درمان، زخم ها را پوشاند و از نظر مخفی کرد اما در پاره ای مواقع دیگر مویی در این قسمت نمی‌روید. گاهی اوقات نمای کریه زخم، فرد را آزرده خاطر می‌کند و او چاره ای نخواهد داشت جز آن که موهایش را زیاد کوتاه نکند تا زخم هایش توی دید نباشند.

چه کسانی نباید مو بکارند؟

کاشت مو یک عمل جراحی نسبتاً بی خطر است و عوارض جانبی آن غالباً موقتی است اما اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، باید بی خیال کاشت مو شوید؛

 • اگر قسمت اهدا کننده مو پر پشت نیست.
 • خانم هایی که از ریزش شدید و گسترده موهایشان رنج می‌برند.
 • افرادی که سابقه ابتلا به زخم های کلوئیدی دارند. زخم کلوئیدی زخمی است بزرگ و برآمده که پس از انجام جراحی در موضع تحت درمان ظاهر می‌شود.
 • اگر دارویی مصرف می‌کنید که باعث ریزش مو می‌شود، به عنوان مثال داروهایی که در شیمی درمانی تجویز می‌شوند.
 • افرادی که شاخه مویشان غیر طبیعی و بدمنظر است.

نتیجه گیری

عوارض جانبی بیشماری می‌توان برای کاشت مو متصور شد، اما روی هم رفته یک روش نسبتاً بی خطر است. در اغلب مواقع این عوارض جانبی جبران ناپذیر است اما می‌تواند زیبایی ظاهری فرد را تهدید کرده و به آن لطمه هایی جبران ناپذیر وارد کند. از جمله عوارض جانبی بلند مدت کاشت مو که بسیار رایج است، پیدایش انواع متفاوت زخم می‌باشد و افرادی که سابقه ابتلا به زخم های کلوئیدی دارند باید دور این روش را خط قرمز بکشند.

انواع پروتز مو

پروتز های موجود در بازار به طور کلی به پنج دسته تقسیم می شوند :

 • پروتز های دور پوست
 • پروتز های جلو تور
 • پروتز تمام تور
 • پروتز تمام پوست
 • پروتز ترکیبی

پروتز های دور پوست :

پروتز های دور پوست اصطلاحا به پروتز هایی گفته می شود که حاشیه بیرونی آن دارای یک لایه نازک پلاستیک پوست مانند می باشد که چسب های مخصوص ترمیم مو روی این نواحی قرار می گیرد . از ویژگی های این نوع پروتز میشود به وارد زیر اشاره کرد :

 • دوام بیشتر نصب به پروتز های موی جلو تور
 • تمیز کردن این نوع پروتز مو از انواع جلو تور راحت تر است
 • چسب زدن و کندن از روی این نوع پروتز مو راحت تر از پروتز های جلو تر می باشد
 • پروتز های دور پوست محدودیت مدل دارند و بیشتر به درد مل موهای که به سمت پایین شانه می شود می خورد . به دلیل وجود پوست به جای تور در قسمت جلوی کار اگر به سمت بالا شانه شود ظاهر کار زیاد طبیعی به نظر نخواهد رسید .

نمونه پروتز های مویی که در حال حاضر در ایران موجود هست به شرح زیر است . البته هر موسسه ای برای متمایز کردن پروتز های خود یک نام بر پروتز ها گذاشته و نام ها قطعی نیست ولی اکثرا به این نام ها شناخته میشوند :

 • پروتز موی دور پوست با بیس لسانجلسی
 • پروتز موی دور پوست با بیس فاین مونو
 • پروتز موی دور پوست با بیس تورنتو یا استرالیایی

پروتزهای موی جلو تور

پروتز های موی جلو توری که بشتر در ایران استفاده می شود به سه دسته زیر تقسیم می شوند :

1 – پروتز مو با بیس هالیوودی :

2 – پروتز مو با بیست آنرایت ( هشت تکه ) :

پروتز مو با بیس سوپر فاین مونو :

پروتز مو با بیس اینجکشن یا تزریقی یا نانو :

پروتز مو با بیس تمام تور یا فول لیسپروتز مو با بیس تمام پوست یا پوستی

پروتز مو چگونه ساخته می شود ؟

برخلاف تصور عامه مردم که فکر می کنند پروتز مو توسط دستگاه و ماشین ساخته می شود ، این پروتز های مو توسط دست و به وسیله کارگران آموزش دیده این صنعت تهیه می شود . به طور قطع می توان ادعا کرد که 90 درصد پروتز های موجود در دنیا در کشور چین تهیه می شود . کارگر ارزان ، هزینه های پایین و همسایه بودن با بزرگترین کشور صادر کننده موی طبیعی دنیا یعنی هند از علت های پیشرفت چین در این صنعت به شمار می رود . شاید به پروتز هایی برخورد کنید که روی لیبل آن نام کره ، کانادا ، آلمان و … حک شده باشد ولی در اصل تمامی این پروتز ها در چین و با مارک کشور های نام برده تولید می گردد . دو علت گرانتر بودن پروتز موی طبیعی نسبت به کلاه گیس های این هست که اول قیمت موی طبیعی خام با کیفیت بسیار گران است و دیگر اینکه برای پر کردن شبکه پروتز مو یعنی گره زدن مو با قلاب داخل تور برای یک کارگر ماهر حدود پنج روز زمان می برد تا کار را تکمیل نماید .

چه پروتز مویی مناسب شما هست ؟

این توضیحات فقط در خصوص نوع پروتز هست نه کیفیت آن .

به طور کل به دوستانی که از مدل موهایی که به سمت پیشانی شانه می شود و به سمت پایین هست استفاده می کنند پیشنهاد می شود از پروتز های دور پوست استفاده نمایند. چون هم دوامشان نسبت به کار های جلو تور بیشتر است و هم کندن و نصب کردن چسب ها راحت تر است .

به دوستانی که از مدل مو هایی که به سمت بالا شانه میشود و یا فرق باز می کنند توصیه می شود از پروتز های جلو تور استفاده نمایند به دلیل ظریف بودن تور ها نسبت به سیلیکون های کار های دور پوست نتیجه کلی از نظر ظاهر بهتر خواهد بود .

برای متقاضیان ترمیم مو در ایران کار های تمام پوست توصیه نمیشود به دلیل گرمایی که ایجاد میکند بشتر مناسب کشور های سردسیر مانند کانادا و غیره میخورد .

کارهای تمام تور هم شاید کمی سبک تر و خنک تر باشد را هم زیاد توصیه نمی کنیم به دلیل طول عمر کوتاه ( 4 تا 6 ماه ) .

چگونه پروتز مو با کیفیت و بی کیفیت را تشخیص دهیم ؟

هزینه پروتز

به طور کل توصیه میشود کار پروتز مو را در موسسات معتبر ترمیم مو انجام دهید نه فروشگاه های اینترنتی یا سالن های آرایشگاه . امروزه چون هر کس دستی بر واردات در رشته شغلی خود دارد ممکن است از چین تعدادی پروتز وارد کند . با توجه به تخصصی بودن انتخاب پروتز به مانند کالاهای دیگر که اصل و تقلبی و بی کیفیت و باکیفیت که به وفور در چین موجود است با خرید از مکان های متفرقه پول و ظاهر خود را به خطر نی ایندازید و پروتز ها را با ضمانت اصل بودن از موسسات تهیه بفرمایید .

هزینه ترمیم مو و هزینه پروتز مو چقدر هست ؟

هزینه ترمیم مو به دو عامل بستگی دارد . یک ، کیفیت پروتز و دو ، هزینه های موسسه .

بدیهی است که پروتز های با کیفیت تر گرانتر خواهد بود در مقایسه با پروتز های مشابه درجه دو یا فیک . از سوی دیگر هزینه های موسسه هر چقدر بالاتر باشد این هزینه در قیمت تمام شده برای مشتری تاثیر خواهد داشت هزینه هایی مانند تبلیغات زیاد ، پرسنل زیاد ، دفتر کار گران قیمت و موارد دیگر . ( جهت اطلاع از هزینه های پروتز در موسسه نیازمو با شماره زیر تماس حاصل فرمایید ( 02144225973 )


13 – چه مدلی مویی به چهره شما می آید ؟

حتما برای شما پیش آمده که از مدل موی شخصی خوشتان بیاید و یا مدل مویی مد شده باشد و اکثر مردم از آن مدل استفاده کنند ولی باید به این نکه مهم دقت کرد که هر مدل مویی به چهره شما نمی آید . هدف اول از گزینش مدل مو این است که چهره شما را متوازن تر و کامل تر نشان دهد ، شاید صورت کشیده ای داشته باشید و دوست داشته باشید که مدل موی بلندی داشته باشید و به سمت بالا شانه کنید ولی این کار به کشیده تر نشان داد چهره شما می انجامد و نتیجه کار یک چهره کشیده و بی تناسب خواهد بود و یا جمجه شما بسیار بزرگ است و از شما دوست داشته باشدی از مل موی های روی گوشی و یا پر پشت استفاده کنید که مطمئنا سرتان را به شکل غیر طبیعی بزرگتر نشان خواهد داد . همیشه از مدل مویی استفاده کنید که در چهره شما تعادل بوجود می اورد و صورت را گرد تر نشان می دهد .

14 – چرا  باید ترمیم مو را در موسسات ترمیم مو انجام دهیم ؟

با رواج رسانه های اجتماعی مانند ایستاگرام و دیگر برنامه های اجتماعی به ظاهر دیگر رموز و فوت و فنی نیست که آشکار نشده باشد وشخص با دیدن یک کلیپ شاید احساس کند که در آن کار تخصص پیدا کرده است ولی حقیقیت این است که اکثر کلیپ ها جنبه تبیغات دارند و ریزکاری ها را نشان نمی دهند و چه بسا همین ریزکاری ها هستند که کار عالی را از کار معمولی و ضعیف را متمایز می کنند . کار ترمیم مو یا پروتز مو هم از این قاعده مثتسنی نیست . شما می توانید پروتز مو را از بعضی کلاه گیس فروشی ها ، بعضی سالن های آرایشگاهی و موسسات ترمیم مو تهیه نمایید ، ولی حقیقت این هست که عقل حکم می کند که برای انجام هر کاری به شخص یا مرکزی مراجعه کنیم که به طور تخصصی به آن رشته می پردازد ، همانطور که برای تعمیر جلوبندی اتومبیل مطمعنا به باطری ساز مراجعه نمی کنیم با این که هر دو با اتومبیل سروکار دارند . حتما تایید می کنید که ظاهر و آبرو انسان ارزشی کمتر از تعمیر خودرو ندارد و باید حتما به متخصص مربوطه مراجعه کرد . با این کار هم انتظار بهترین نتیجه ممکنه در کار بر آورده می شود و هم از هدر رفتن و سوخت شدن پول جلوگیری خواهید کرد .

15 – چرا پروتز مو را از موسسات ترمیم مو خریداری نماییم نه سایت ها و آرایشگاه ها ؟

یکی از رازها و نکات مخفی در مورد پروتز که نمی خواهند شما بدانید این است که موسسات ترمیم موی که فروش لوازم مخصوصا پروتز مو به صورت عمده دارند کمتر اتفاق می افتد که همان نوع پروتزی که در موسسه خود استفاده می کنند را به آرایشگران بفروشند و همیشه کیفیت پروتز های موسسات معتبر از پروتز های سالن های آرایش و سایت های فروشنده غیر حرفه ای بالاتر است .

16 – آموزش نصب پروتز مو در ترمیم مو

17 – آموزش نگه داری از پروتز مو در ترمیم مو .

18 – شامپو مناسب شستشوی پروتزمو چیست ؟

19 – بهترین چسب مخصوص پروتزمو کدام است ؟

20 – روش های نصب پروتزمو در دنیا .